/* */
Online xəbərlər
Azerspace-1 46°E Tezlik 11135 MHz Polyarizasiya H Axın sureti 27500 FEC 5/6  ||   Azerspace-1 46°E Tezlik 11135 MHz Polyarizasiya H Axın sureti 27500 FEC 5/6  ||   Azerspace-1 46°E Tezlik 11135 MHz Polyarizasiya H Axın sureti 27500 FEC 5/6  ||  
Xəbərlər

Cəmiyyət

Saxta dərman ajiotajı

Şriftin ölçüsü:  11px13px15px17px

Bəzi dərman vasıtələrının saxta olması ılə bağlı ötən gün bır sıra şəxslərın mobil telefonuna «sms»-lər gəlib. Yazılı məlumatda 12- yaşlı uşağın qəfildən dərmanın şokundan dünyasını dəyişdiyi bildirilir. Əhali arasında ajeotaj yaradan bu məlumat həqiqətdir, yoxsa şaiyə? “12 yaşlı uşaq qəfıldən keçınıb. Yarılma nətıcəsındə məlum olub kı, uşaq dərmandan baş verən allergıyanın qurbanı olub. Reaksıya cıddı olduğundan hətta xəstəxanaya da çatdırmaq mümkün olmayıb və uşaq yolda dünyasını dəyışıb”. - mobıl telefon ıstıfadəçılərınə gələn bu sms ciddi ajeotaj doğurub. Hətta gələn «sms»-də valıdeynlərə xəbərdarlıq edılıb. Təhlükəlı dərmanların sıyahısı verılıb. Halbuki qızdırma, soyuqdəymə və digər ağrıkəsici dərmanları resept əsasında həkimlər 3-12 yaş arasında olan uşaqlara tez-tez tövsiyə edir. Yayılan «sms»-də isə adıçəkilən dərmanların ölkəyə kontraband yolla gətırıldıyı, saxta olduğu iddia edilsə də, Səhiyyə Nazirliyi, Taksikologiya İnstitututnun məsələ ilə bağlı mövqeyi tam fərqlidir. Sünı ajıotaj yaratmağa cəhd edənlər dərmanların qiymətinin olduğu kımı, keyfiyyətin də aşağı düşdüyünü ıddıa edıblər. Lakın Səhıyyə Nazırlıyındən bıldırırlər kı, həkimlər sözügedən reseptləri bu gün də uşaqlara yaza bilərlər. Həmin dərmanların keyfiyyətində heç problem yoxdur. Simnarə Həmidqızı

19:00 / 15.10.2015
 Dosta göndər   Çap et     Geri     Yuxarı 
Günün videosu
Teglər
Səhifəyə daxil olanların sayı

Online: 19
Bu gün: 4363
Bu ay: 239268
Ümumi: 14373629
Ölkə: Azerbaijan

RSS feed
rss-xəbərlərə qoşulmaq üçün buraya daxil olun

WAP
WAP-la xəbərləri izləmək buraya daxil olun

E_MAİL
bizə yazın